niedziela, 13 listopada 2016

Jak pokochać siebie?

Na pewno każda z nas ma jakieś kompleksy, jedna ma ich więcej, inna mniej. Pewnie nie jedna z was mówi, że jest brzydka lub nie ma żadnego talentu czy zainteresowania. Myślę, że kazda chociaż raz powiedziała, że inni to są lepsi, ładniejsi i bardziej utalentowani. Jeżeli poznajesz w tym siebie, to mam nadzieję, że ten post chociaż trochę zmieni twoje myślenie.


Wygląd
To chyba najbardziej rozpowszechniony problem, szczególnie wśród kobiet. Napatrzymy się na piękne dziewczyny w instagramie i zaczynamy myśleć, dlaczego to my takimi nie jesteśmy. Ale przecież każda z nich dopiero po przebudzeniu nie wygląda jak Miss. Te zdjęcia, które oglądamy są prawdopodobnie wybrane wśród setki nieudanych, dobrane jest idealne światło, makijaż i fryzura.
A zamiast użalać się nad sobą lepiej po prostu zobaczyć w lustro i zastanowić się, co możemy w sobie zmienić, a co w nas jest i tak piękne. Jeżeli nie odpowiada nam nasza figura czy fryzura, to nad tym można popracować. Ale co najważniejsze, zauważcie w sobie piękno. Może macie ładne i zdrowe paznokcie, może macie cudowne oczy lub piękny uśmiech. Musicie znaleźć swoje atuty i pokochać je. Każda je ma, musicie tylko je zauważyć, albo zapytajcie swoich bliskich co w was lubią najbardziej.
Często też można usłyszeć wymówki, typu "nie mam dużo pieniędzy na ładne ubrania". Można ubierać się ładnie i niedrogo, ważna jest chęć. Pomogą w tym również lumpeksy, można tam znaleźć wiele ładnych rzeczy w idealnym stanie za małą cenę. A również spotkacie mniej kobiet w takim samym ubraniu, niż gdybyście robili zakupy w sieciówce. A jeżeli uważacie, że nie umiecie się ubrać, to po prostu przejrzyjcie jakieś blogi modowe, inspiracje stylówek i dowiedźcie się, jakie ubrania pasują to waszego typu figury.

"Nie mam żadnego talentu"
Ludzie zazwyczaj do talentów zaliczają śpiew, tańce, rysowanie itp. A jak ktoś nie ma takiego typu talentu, to myśli, że nie jest do niczego zdolny. Jeżeli myślisz tak samo, to zastanów się co robisz dobrze. Może smacznie gotujesz, ładnie nakrywasz do stołu, robisz ładne fryzury, czy po prostu lubisz sprzątać i robisz to szybko i akuratnie. A może szybko znajdujesz wspólny język z dziećmi? Talent nie obowiązkowo musi być czymś, co możesz pokazać na scenie. Każda na pewno ma coś, co robi lepiej niż inni, więc znajdźcie w sobie to i rozwijajcie."Jestem nudna"
Nie jedna osoba uważa, że mało zna się na różnych tematach, nie umie rozwinąć rozmowy, zagadać do kogoś, czy po prostu nie wie jak żartować. Nikt nie zna się na wszystkich tematach, nie znajdziesz takiej osoby, która wie wszystko, bo to po prostu fizycznie niemożliwe. Ale zawsze można pogłębić się w więcej tematów, lub jakiś bardziej Ciebie interesujący poznać lepiej. To nie zajmie ci dużo czasu, po prostu trochę zmień swoje zajęcia. Zamiast przeglądania nowości na Facebook'u przeczytaj jakiś ciekawy artykuł lub obejrz jakiś filmik, który zawiera w sobie korzystną informację, a nie tylko przegląd kosmetyków (wcale tego nie krytykuję, po prostu radzę wprowadzić różnorodność w swój wolny czas).
Ważne też jest mieć swoje zdanie i nie bać się jego wypowiedzieć. To automatycznie wywoła pewnego rodzaju dyskusję, wymianę myśli i posiadanej wiedzy. Ale czasem też może wywołać kłótnie, dlatego wypowiadając swoje zdanie należy robić to bardzo przemyślanie, żeby nikogo nie urazić. Bo jak na przykład nie lubimy jakiegoś rodzaju filmów, a ktoś takie uwielbia, to można przypadkowo zacząć kłótnię Ale w każdym wypadku posiadanie własnego zdania jest dowodem na to, że dużo czym się ciekawisz i jesteś pewna siebie. Dlatego pamiętajcie o tym!

8 komentarzy:

 1. Lubię takie wpisy - spodobał mi się ten fragment o Instagramie, bo sama mam tendencję do tego, żeby naoglądać się zdjęć i potem rozpaczać, że mam grube nogi. :) A tymczasem każda z nas jest wyjątkowa i to właśnie uznanie tego, że takie jesteśmy pomoże nam polubić siebie. Może wtedy damy sobie czas by poszukać znajomych wśród ludzi podobnych do nas, zamiast desperacko walczyć o uwagę kogokolwiek? Może zaczniemy podkreślać atuty naszej urody zamiast skupiać się na negatywach? Może uznamy i zaczniemy korzystać ze swoich talentów zamiast wymyślać sobie hobby na siłę? I nasze problemy magicznie znikną. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak właśnie to jest, trzeba skupiać się na rozwiązywaniu problemów, a nie na ich szukaniu :)

   Usuń
 2. Wbrew pozorom wcale nie jest łatwo zaakceptować siebie i nauczyć się żyć ze wszelkimi swoimi niedoskonałościami. Ale chodzi o to, by te niedoskonałości (te które możemy oczywiście) usuwać, pracować nad nimi. Najgorzej jest powiedzieć "jestem do dupy" i usiąść i płakać nad tym i nic nie robić.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy wpis. Przyjemnie się czytało. Najtrudniej jest właśnie pokochać siebie. Zazwyczaj widzimy swoje kompleksy, niedoskonałości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Awesome post :D
  Great blog! I'm following you! Follow back? <3
  Kisses
  http://omundodajesse.blogspot.pt

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo trafny wpis, dający do myślenia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja już dawno siebie kocham Lubię ze sobą spędzać czas, lubię ze sobą rozmawiać, lubię ze sobą tańczyć. XD Pozdrawiam1^^

  OdpowiedzUsuń