piątek, 21 października 2016

Początki są najtrudniejsze

Tak, właśnie początki są najtrudniejsze. O założeniu bloga myślałam juz około poł roku. Ale wciąż zastanawiałam się, jaki mam wybrać adres bloga. Takie moje rozmyślania trwały dość długo, że już myślałam, że nigdy nie zabiorę się za jego założenie. W końcu nazwa została wymyślona, stworzyłam blog i kilka tygodni istniał w świecie blogów w zupełnej pustce, bo wciąż nie wiedziałam jak zacząć. Ale jak widzicie w końcu zwalczyłam "ten trudny początek" i już piszę.

Nie jest to mój pierwszy blog, pierwszy blog założyłam mając chyba 12 lat, pisałam o grze "Panfu", którą wtedy uwielbiałam. Oczywiste, że nie grałabym w to całe życie, więc życie bloga zakończyło się od razu, jak tylko przestałam w to grać. Ale dzięki tamtej przygodzie pokochałam blogowanie i cały ten świat blogosfery. Po jakimś czasie założyłam bloga o modzie. Udało mi się zawrzeć współpracę z kilkoma sklepami, a nawet poznała mnie jedna dziewczyna na ulicy. Ale potem nie miałam całkowicie czasu na bloga, więc na tym się to wszystko skończyło. A teraz postanowiłam zacząć od samego początku, już z pewną wiedzą o blogowaniu, dlatego mam nadzieję, że tym razem pójdzie o wiele lepiej.

Dlaczego "LitewskaPolka"?
Jestem Polką urodzoną i mieszkającą na Litwie. I Polska i Litwa są dla mnie bliskie, więc to połączenie wyrazowe jest takim jakby wyrażeniem mnie. Być może myślicie "jaka różnica jakiej ktoś jest narodowości?". Bo przynajmniej ja tak myślę, jednak na Litwie Polacy często spotykają się z "hejtem" ze strony Litwinów. Oczywiście nie wszyscy są tacy, ale niestety dość często to się spotyka. Nie rozumiem skąd ta nienawiść, ale właśnie ta nazwa według mnie wyraża to, że jestem dumna ze swojej narodowości, ale również kocham Litwę i jestem przeciwko stereotypów, nieprzyjaźni i oceniania ludzi według narodowości.

Czego oczekuję od bloga?
Mam nadzieję, że znajdę tutaj ludzi mających podobne zainteresowania jak ja, z którymi być może uda mi się zawrzeć jakiś kontakt. Chcę również dowiedzieć się czegoś nowego, a także dzielić się z wami swoimi myślami i pomysłami.

10 komentarzy:

 1. Fajnie, że się nie poddajesz i piszesz dalej :) Życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Powodzenia !! :) ja " nowego " bloga prowadzę od roku gdyż poprzedni blog ( 1,5 roku poszło z " dymem " tzn mój były mi usunął - sprawa na policji ale nic nie dało się zrobić...wszystko od nowa musiałam zacząć :) Trzymam kciuki za Ciebie i obserwuję :*

  OdpowiedzUsuń
 3. W takim razie trzymam kciuki za to, żeby i ten blog odniósł taki sukces jak poprzednie, a nawet większy ;) Obserwuję ;)
  Ps Śliczny szablon ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też grałam w Panfu! Sara220 :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakąś Sarę nawet kojarzę! Ja byłam Sakira :)

   Usuń
 5. Również od dawna szukałam swojego miejsca w sieci. Rozważałam twitch.tv, youtube, ale w końcu padło na bloga. Pierwszy post był najtrudniejszy, ale z czasem szło coraz lepiej i pokochałam blogowanie! Życzę wytrwałości, aby Twój obecny blog nie umarł śmiercią naturalną jak poprzednie ;) Będę odwiedzać ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Początki zawsze są trudne.. Dasz radę. Pozdrawiam: )

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam nadzieję, że w końcu zakotwiczysz się tu na dobre. ;)

  OdpowiedzUsuń